Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výroba dřevěného schodiště bez vnitřní bočnice

Výroba dřevěného schodiště bez vnitřní bočniceDatum konání:
26.3.2024

To že vyrobíme samonosné dřevěné schodiště bez vnitřní bočnice, kterou nahradí distanciery je relativně běžná věc, rozhodně to není nic neobvyklého a mimořádného. Ale často se nás lidé ptají jestli umíme vyrobit schodiště bez té vnitřní  bočnice  nebo naopak se ptají co to je to schodiště s distanciery. A obě skupiny mluví o stejné věci

Výroba dřevěného schodiště  bez bočnice, s distanciery

Když se vyrábí dřevěné schodiště tak vždy musí něco na vnitřní straně držet nášlapy a celé schodiště pohromadě. Je to buď dřevěná bočnice rovná do které jsou bočnice zadlabané a nebo bočnice zubaté u sedlového schodiště kde tvar horní hrany bočnice kopíruje výšku schodu a délku nášlapu.
Třetí variantou je výroba dřevěného schodiště bez vnitřní bočnice, která je nahrazena nerezovými válečky / distanciery / mezi jednotlivými nášlapy. Válečky  jednak spojují celé schodiště na vnitřní straně schodiště, ale také svojí délkou určují výšku jednotlivých schodů na schodišti.

Jaké je dřevěné schodiště vyrobené bez vnitřní bočnice, s distanciery

Dřevěné samonosné schodiště bez bočnice, distanciery, výroba dřevěných schodišť Jiří Horák První a nejčastější  slovo nebo přívlastek který slyšíme když se zákazníkem řešíme výrobu dřevěného schodiště bez vnitřní bočnice tak všichni říkají, že schodiště je vzdušné nebo, že se vznáší. A to je přesný popis schodiště vyrobeného bez vnitřní bočnice.  Dřevěné schodiště které nemá vnitřní bočnici a ani  podstupně je hodně vzdušné a je přes něj vidět i do prostoru  pod schodiště a na to je potřeba dát pozor.

Kdy si nenechat vyrobit dřevěné schodiště s distanciery, bez bočnice

Úmyslně všude píši o výrobě dřevěného schodiště s distanciery protože u například železného schodiště se snadno bočnice nahradí svařením nášlapů.
Nicméně dřevěné schodiště bez bočnice a  podstupňů se nehodí do domácnosti kde některý z členů má závratě z výšek nebo by měl nepříjemné pocity při chůzi po schodišti u kterého by viděl  do prostoru pod schodištěm mezi jednotlivými  nášlapy schodiště.

I přes toto malé omezení  jsou dřevěné samonosné schody bez vnitřní bočnice  a nášlapů moderním  a žádaným typem schodiště v interiéru bytu nebo domu každopádně zaujme a drtivá  většina lidí nemá s chůzí po takovém schodišti žádný problém.

Pocit bezpečí na schodišti bez bočnice přidá vhodné zábradlí

U schodiště s distanciery je samozřejmě možné vyrobit téměř všechny druhy zábradlí  kdy nerezové  zábradlí může podpořit vzdušnost celého schodiště nebo naopak dřevěné zábradlí  se silnějšími šprušlemi může schodiště vhodně doplnit a při chůzi dodat větší pocit bezpečí při zachování vzdušného rázu schodiště.

Až si budete u nás poptávat výrobu dřevěného interiérového schodiště zeptejte se na možnost  schodiště s distanciery, bez vnitřní bočnice