Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Výroba

Výroba dřevěných schodů a schodišť

V naší firmě se specializujeme na výrobu dřevěných, samonosných, interiérových schodů a schodišť.
Právě u výroby dřevěných interiérových schodů se klade velký důraz na kvalitu výroby a dlouholetou stálost schodů, zejména na to aby je jednotlivé části dřevěného schodiště postupem času nekroutily, nepraskaly a samozřejmě aby dřevěné schody nevrzaly. Proto se na výrobu dřevěných schodů nepoužívá kompaktní masiv / prkna, fošny /, ale lepená „spárovka“ a to buď  typ cink a nebo průběžná.
Rozdíl v těchto dvou typech spárovky je v skládání a lepení řezaných hranolů k sobě.

Dřevo vhodné na výrobu schodů a schodišť

Výroba dřevěných interierových schodů a schodišťDřevěné schody se vyrábějí pouze s masivu, dřeva, které je schopné vydržet jak zatížení samonosné dřevěné konstrukce schodiště tak i zatížení schodů při chůzi po nich. O tom rozhoduje tvrdost dřeva, která se určuje podle jeho odolávání v zatížení v kg na 1cm2 a veškeré dřeviny jsou rozděleny do 6 skupin, z nichž na výrobu dřevěných schodů a schodišť se hodí pouze dřevo s tvrdostí nad 651 kg na 1 cm2 tedy 4, 5 a 6 skupina tvrdosti.  

Dřevo, masiv hodné pro výrobu dřevěných schodišť:

  • 4. skupina 651-1000.(tvrdá dřeva) - dub, ořech, jasan, javor, buk, třešeň, hrušeň, jabloň, akát, habr, hevea.
  • 5. skupina 1001-1500 (velmi tvrdá dřeva) - dřín, svída, ptačí zob, dub pýřitý, zimostráz.
  • 6. skupina nad 1501 (neobyčejně tvrdá dřeva) - eben, bambus a jiné exotické dřeviny.

Výroba a montáž dřevěného schodiště

Všechny díly  dřevěného schodiště, které montujeme zákazníkovi vyrábíme sami v naší truhlářské dílně na přesných CNC řízených obráběcích strojích. Díky tomu jsou všechny díly vyrobeny s přesností na mm a přesně do sebe zapadají což v budoucnosti v kombinaci s kvalitním spojením dílů zajistí to, že schody jsou stabilní a nevržou.

Postup výroby dřevěných schodů od objednávky po montáž

Výroba dřevěných interierových schodů a schodišťPo té co si zákazník přes náš poptávkový formulář na tomto webu nebo jiným způsobem / email, telefon / objedná výrobu dřevěných schodů nasleduje osobní schůzka a zaměření schodů a upřesnění informací o vzhledu schodů, tvaru zábradlí, podstupňů, osvětlení atd. Vše se zanese do objednávky. Na základě zaměření dřevěné schody vyrobíme v naší dílně, kde je také poprvé kompletně smontujeme a postavíme abychom měli jistotu, že je vyrobené schodiště kompletní a všechny jednotlivé díly schodiště jsou vyrobené ve správném rozměru.Následně se schodiště demontuje a po dohodě se zákazníkem jedeme schodiště namontovat na místo určení.

Součástí výroby dřevěného schodiště je i jeho povrchová úprava

Součástí výroby dřevěného schodiště je vždy povrchová úprava schodiště a ta se provádí třemi variantami a to lakování dřeva / žádá ji minimum zákazníků /, povrchový nátěr dřeva barvami RAL / používá se většinou jen na části dřevěného schodiště jako je zábradlí / a úplně nejčastěji používáme jako povrchovou úpravu dřevěného schodiště jeho olejování.

Vyrobíme dřevěné interiérové schody podle vašich představ

Na výrobu dřevěných interiérových samonosných schodů se specializujeme řadu let a vyrobili jsme již stovky dřevěných schodů a schodišť klasických nebo v kombinaci se sklem, nerezem nebo železem, kovářskými prvky, vyrobili jsme dřevěné schody s úložným prostorem, s osvětlením, s brankami pro bezpečí dětí před pádem ze schodů, vyrobili jsme i dřevěné schody s podstupni nebo bez nich, schody s zábradlím na galerii. Napište nám nebo zavolejte a my i pro vás vyrobíme dřevěné schody podle vašich představ a snů, schody, které vám budou sloužit a stanou se dominantou vašeho domu nebo bytu. Těšíme se na spolupráci s každým z vás a na výrobu dalších dřevěných schodů a schodišť.
Výroba dřevěných schodů a schodišť je naše práce, ale současně nás neustále baví a každé nové schodiště, které máme vyrobit je pro nás výzvou.

Pošlete nám vaši představu schodiště přes náš formulář „Výpočet ceny schodiště“

a my vám nezávazně spočítáme jeho cenu a pokud se pro nás následně rozhodnete vyrobíme pro vás to nejlepší schodiště jaké můžete mít. Při naceňování výroby našich dřevěných schodů uvádíme ceny pro všech 7 nejčastěji používaných druhů dřeva aby měl zákazník představu o rozdílu ceny výroby schodů podle druhu dřeva.

 Spočítejte si nezávazně cenu dřevěného schodiště podle vašich představ ZDE

Prohlédněte si reference