Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Postup montáže dřevěných samonosných schodů

Postup montáže dřevěných samonosných schodů 

Popis konstrukce samonosného dřevěného schodiště

Zde je jen zjednodušený popis konstrukce samonosného schodiště pro samostatnou sestavování a montáže dřevěného samonosného schodiště, které vám dodáme jako stavebnici, jednotlivé díly dřevěného schodiště podle vašich představ a zadání, které nám pošlete přes formulář na tomto webu "Výpočet ceny schodiště" a přidáte informaci o tom, že byste si schodiště chtěl postavit a namontovat sám. Dostanete cenu pouze výroby jednotlivých dílů schodiště a montáž je na vás. Samozřejmě dostanete návod a budeme vám k dispozici radou

Samotná konstrukce samonosného dřevěného schodiště. 

  • Samonosné dřevěné schodiště do L s galerií a dětskou brankou Mezi dvě bočnice tl. 40 mm jsou zapuštěny nášlapy tl.40 mm do hloubky 15 mm na obou stranách, které jsou zajištěny maticemi ze spodní strany, dlaby pro nášlapy jsou vymazány tvrdým mýdlem a podlepeny univerzálním transparentním silikonem - oba prvky zabraňují vrzání schodů.
  • Podstupně jsou vkládány na tupo mezi bočnice a zapuštěny 10 mm do nášlapů horního i spodního stupně.
  • V místě kde se lámou bočnice přes sloupek jsou nášlapy zapuštěny do sloupku 15 mm a opět namazány tvrdým mýdlem a podlepeny univerzálním transparentním silikonem. Bočnice mezi sebou jsou podlepeny a zajištěny vruty. V místech, kde se propojují bočnice přes sloupky jsou spoje podmazány mýdlem a podlepeny univerzálním transparentním silikonem.
  • Konstrukce tvaru ,,U“ se montuje v jednotlivých tří kusech dílech nejprve se usadí horní rameno, které se zajistí proti pádu. Do něj se napasuje střední rameno a opět zajistí proti pádu a potom se napasuje rameno nejnižší.
  • Celá konstrukce se vyrovná do vodováhy a přes bočnice se zakotví do obvodového zdiva naklepávacími hmoždinami. Schodiště je konstrukčně vyrobeno o 10 mm menší než je záměr schodišťové šachty, aby šlo usadit přesně do roviny. Vzniklá spára mezi schodištěm a okolní stěnou je z vrchu zakryta lištou 3x30 mm.
  • Schodišťová výplň zábradlí (tyčky) jsou zapuštěny do bočnic a madel do hloubky 35mm. Madlo je připevněno mezi sloupky vruty. Madlo na obvodové stěně je připevněno přes dřevěné podložky, které jsou spojeny s obvodovým zdivem vruty do hmoždinek. V místě, kde končí poslední nášlap a začíná rovina podlahy, dodáváme přechodovou lištu 4x40 mm.
  • Bližší informace o možnosti výroby kompletního samonosného dřevěného schodiště s vlastní montáží, kterou si provedete sami  získáte když nám zavoláte na telefonní číslo +420 777 970 977 nebo napíšete na email info@schody-cz.eu

Vyrábíme a montujeme samonosné schody a schodiště našim zákazníkům po celé ČR.

Samonosné dřevěné schodiště do L s galerií Dřevěné schodiště s atypickým bílým zábradlí,  Dřevěné samonosné schodiště