+420 777 970 977
SPECIALISTA pro Vaše schody ...
12.6.2017
Výroba a montáž osvětleného schodiště do Prahy

Výrobu a montáž samonosného schodiště s osvětlením do Prahy jsme dokončili v ...

7.2.2017
Výroba a montáž schodiště do Brna

Montáž dřevěného samonosného schodiště s nerezovým zábradlím do rodinného domu ...

19.10.2016
Výroba a montáž celodřevěného schodiště  Říčany u Prahy

Pro zákazníka z Říčan u Prahy jsme vyrobili a namontovali samonosné celodřevěné ...

Průběh realizace schodišť

Samotná konstrukce schodiště.

  • Mezi dvě bočnice tl. 40 mm jsou zapuštěny nášlapy tl.40 mm do hloubky 15 mm na obou stranách, které jsou zajištěny maticemi ze spodní strany, dlaby pro nášlapy jsou vymazány tvrdým mýdlem a podlepeny univerzálním transparentním silikonem -  oba prvky zabraňují vrzání schodů.
  • Podstupně jsou vkládány na tupo mezi bočnice a zapuštěny 10 mm do nášlapů horního i spodního stupně.
  • V místě kde se lámou bočnice přes sloupek jsou nášlapy zapuštěny do sloupku 15 mm a opět namazány tvrdým mýdlem a podlepeny univerzálním transparentním silikonem. Bočnice mezi sebou jsou podlepeny a zajištěny vruty. V místech, kde se propojují bočnice přes sloupky jsou spoje podmazány mýdlem a podlepeny univerzálním transparentním silikonem.
  • Konstrukce tvaru ,,U“ se montuje v jednotlivých tří kusech dílech nejprve se usadí horní rameno, které se zajistí proti pádu. Do něj se napasuje střední rameno a opět zajistí proti pádu a potom se napasuje rameno nejnižší.
  • Celá konstrukce se vyrovná do vodováhy a přes bočnice se zakotví do obvodového zdiva naklepávacími hmoždinami. Schodiště je konstrukčně vyrobeno o 10 mm menší než je záměr schodišťové šachty, aby šlo usadit přesně do roviny. Vzniklá spára mezi schodištěm a okolní stěnou je z vrchu zakryta lištou 3x30 mm.
  • Schodišťová výplň zábradlí (tyčky) jsou zapuštěny do bočnic a madel do hloubky 35mm. Madlo je připevněno mezi sloupky vruty. Madlo na obvodové stěně je připevněno přes dřevěné podložky, které jsou spojeny s obvodovým zdivem vruty do hmoždinek. V místě, kde končí poslední nášlap a začíná rovina podlahy, dodáváme přechodovou lištu 4x40 mm.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.